Знову про субсидію: кому, як, скільки

0

07.10.2016

За результатами опалювального сезону 2015/2016 років понад 5,5 млн домогосподарств в Україні скористалося правом одержання житлової субсидії. Це свідчить про реальність підтримки населення державою під час оплати житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів. Сам механізм надання субсидій працює ефективно, наголошують у Міністерстві соціальної політики.

Новий механізм нарахування субсидій значно спрощений та передбачає індивідуальний підхід щодо розрахунку розміру субсидії, котрий здійснюється окремо для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів. Це означає, що заможні споживачі платитимуть за себе самі, а люди з меншим доходом будуть отримувати підтримки з держбюджету», — нагадує директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко. За його словами, послугу максимально наближено до людей. Відтепер не потрібно їздити в районний центр, щоб оформити субсидію. Це можна зробити в сільській або селищній раді.

Субсидію призначають на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Вона автоматично перераховується на наступний термін уже без додаткових заяв.

Уряд скасував обмеження щодо наявності в складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не мають офіційної зайнятості й не перебувають на обліку як безробітні. Якщо дохід для працездатних осіб менший за прожитковий мінімум, то для розрахунку субсидії береться сума прожиткового мінімуму. Для громадян, які одержують стипендію чи соціальні виплати, під час визначення сукупного доходу враховують фактичні розміри стипендій та соціальних виплат. Можливість отримати субсидію мають навіть особи, які орендують житло.

Також Віталій Музиченко розповів, що до Мінсоцполітики продовжують звертатися громадяни з проханням роз’яснити ті чи інші аспекти порядку нарахування та призначення субсидій. Тож вважаємо за потрібне нагадати основні його положення.

1. Кому призначають субсидію

Субсидію призначають одному із членів сім’ї, що зареєстрований у житловому приміщенні. Субсидію також може бути призначено особам, які орендують житло на підставі договору найму (оренди).

Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищує розмір визначеного обов’язкового платежу.

2. Куди подають документи

З питання призначення житлової субсидії потрібно звернутися в орган соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості прийом заяв з належними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, яких визначають виконавчі органи сільських і селищних рад.

3. Перелік документів для призначення житлової субсидії:

— заява (за встановленою формою);

— декларація про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.

4. Розмір субсидії

Субсидію визначають як різницю між розміром витрат на оплату житлово-комунальних послуг та розміром обов’язкового платежу.
Обов’язковий платіж розраховують таким чином:

1) обчислюють середньомісячний дохід сім’ї дохід сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців ділять на кількість осіб, які входять до її складу, і ще на 6 місяців).

2) визначають обов’язковий відсоток платежу (середньомісячний дохід на одну особу ділять на прожитковий мінімум (із 1 травня 2016 року —1399 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множать на базовий коефіцієнт 15%).

3) розраховують розмір обов’язкового платежу (обов’язковий відсоток платежу множать на середньомісячний сукупний дохід сім’ї).

ПРИКЛАД

Здійснити орієнтовний розрахунок розміру субсидії можна за допомогою такого прикладу. Тільки для обрахунку розміру своєї використовуйте дані своєї сім’ї.

Сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців становить 24 000 грн.

Відповідно, середньомісячний сукупний дохід сім’ї і дорівнюватиме: 24 000 грн. / 6 місяців = 4000 грн.

Кількість осіб, які входять до складу цієї сім’ї — дві і особи.

Розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг (у межах соціальної норми житла та соціальні них нормативів користування послугами) — 700 грн.

Маючи ці дані, розраховуємо середньомісячний дохід сім’ї на одну людину.

Для цього сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців треба поділити на кількість осіб, які входять до її складу, і ще на 6 місяців: 24 000 грн. / 2 особи / 6 місяців = 2000 грн.

Потім визначаємо обов’язковий відсоток платежу (скільки відсотків від доходу родина має стягувати за житлово-комунальні послуги).

Щоб його вирахувати, треба середньомісячний дохід на одну особу поділити на прожитковий мінімум (з травня 2016 року — 1399 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого помножити на базовий коефіцієнт 15%. Тобто: 2000 грн. / 1399 грн. / 2 х 15% = 10,72%.

Далі розраховуємо безпосередньо розмір обов’язкового платежу.

Обов’язковий відсоток платежу множимо на середньомісячний сукупний дохід сім’ї: 10,72% х 4000 грн. = 428,88 грн.

І врешті, визначаємо розмір субсидії.

Це різниця між розміром витрат на оплату житлово-комунальних послуг і розміром обов’язкового платежу: 700 грн. — 428,88 грн. = 271,12 грн.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео