В «Укрзалізниці» порахували, скільки мільйонів зекономили під час закупівлі дизпального

0

12.01.2018

Перевізник є одним з найбільших споживачів дизпального в Україні.

Під час оптової закупівлі дизпального «Укрзалізниця» зекономила 200 млн грн.

Про це стверджує виконувач обов’язків керівника перевізника Євген Кравцов.

«Укрзалізниця» — один з найбільших споживачів дизпального в Україні. Щороку компанія купує його близько 350 тис. тонн. Тому є критично важливим отримувати цю продукцію за максимально низькими цінами. Наразі ми закуповуємо дизельне пальне в середньому на 7% дешевше, ніж ринкові ціни. Така ціна дозволяє суттєво економити кошти», — пояснив Кравцов.

Торік восени та взимку компанія купувала дизпальне за 21671 – 25368 грн за тонну. Мінімальна ціна дизпального в той період склала 21800 – 27880 грн за тонну, за даними «Консалтингової групи А-95».

 

Нині на складах «Укрзалізниці» — 7,7 тис. тонн дизпального. Цього вистачить на більше десяти діб стабільної роботи.

«Найближчими днями відбудуться відвантаження за чинними контрактами, і його запас буде збільшено до 12 тис. тонн. Крім того, у 2018 році «Укрзалізниця» вже підписала три контракти по 10 тис. тонн кожен. Для забезпечення запасу пального на більш тривалий термін і закупівель великих партій пального компанія має здійснити цю процедуру з використанням формульного розрахунку його вартості з прив’язкою до показників Platts», — зазначив Кравцов.

Торги з формульним розрахунком вартості дизпального на закупівлю 60 тис. тонн пального були оголошені 23 листопада 2017 року.

«На жаль, вони були заблоковані скаргою до Антимонопольного комітету. Така процедура дала б можливість змінювати закупівельну ціну дизельного пального, враховуючи цінові котирування Platts та курси валют. Так, залежно від коливань на ринку ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platts. Найближчим часом будемо мати результати щодо розгляду скарги АМКУ», — уточнив Кравцов.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео