Угорщина знову погрожує блокувати інтеграцію України в ЄС через закон про освіту

0

13.10.2017

Будапешт виступатиме проти подальшого зближення України з Євросоюзом на знак протесту проти українського закону «Про освіту» — про це після спільної прес-конференції із головою МЗС України Павлом Клімкіним заявив його угорський колега Петер Сійярто, повідомляє сайт ВВС.com.

За словами останнього, відносини між двома країнами наразі «перебувають у найскладнішій фазі» з моменту здобуття України незалежності у 1991 році.

У вівторок угорська влада повідомила, що попросить ЄС переглянути свої зв’язки з Україною.

Агенція Reuters передала, що, за словами Петера Сійятро, Угорщина схвильована ще двома документами, які перебувають на розгляді Верховної Ради: президентським проектом змін до закону «Про громадянство України», а також мовними законопроектами.

«Ми бачимо ситуацію у зовсім іншому світлі. Це може задушити дискусію про мову нацменшин, чого слід уникати», — сказав представник Угорщини, якого цитує агенція Reuters.

«Ми б хотіли, аби закон про громадянство (зміни до нього. — Ред.) не продовжував порушувати права місцевих угорців. Якщо нас спонукатимуть боротися, ми так і зробимо. Ми не відступимо назад ні на йоту», — додав він.

У відповідь Павло Клімкін запевнив, що Київ не має на меті якось обмежувати угорську спільноту в Україні, і це також стосується права на спілкування рідною мовою.

«Ми не зачинимо жодної школи, не звільнимо жодного вчителя. Наша логіка проста: кожен співвітчизник повинен розмовляти українською, окрім рідної мови, аби подбати про успіхи у майбутньому. Закон про освіту замінив старі пострадянські закони», — сказав він.

При цьому він наголосив, що підхід Будапешта до вирішення питання спільноти угорців, що живуть в Україні, вже підірвав європейську інтеграцію: «Видача угорських паспортів українськи угорцям жодним чином не сприяти інтеграції».

Десятки тисяч людей на Закарпатті мають, окрім українського паспорта, паспорти інших держав, передусім, Угорщини.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео