Проект резолюції ПАРЄ: Українська влада бореться з корупцією повільно

1

23.01.2017

Ця доповідь щодо України є плановою — доповідачі моніторингового комітету регулярно відстежують хід виконання певною країною зобов’язань, які вона взяла на себе, приєднавшись до Ради Європи (РЄ). Під процедурою моніторингу ПАРЄ серед 47 країн-членів РЄ наразі перебуває дев’ять країн, серед яких і Україна.

Остання резолюція моніторингового комітету щодо України була ухвалена ПАРЄ у квітні 2014 року, відразу після драматичних подій на київському Майдані та незаконної анексії Криму Росією. Нині доповідачі зазначають, що від часу ухвалення останньої резолюції, «події в Україні розвивалися під впливом військової агресії Росії на сході країни та спроб у рамках мінських домовленостей розв’язати цей конфлікт мирним шляхом». Проте, наголошують автори, незважаючи на це, «головний процес реформ у Україні, які відповідають вимогам українського народу, озвучених під час протестів Євромайдану, імплементується».

У тексті доповідачі віддають належне масштабам законодавчих змін, необхідних для проведення реформ, які були зроблені Верховної Радою за останні два з половиною роки, і закликають українську владу швидше втілювати їх у життя.

Боротьба з корупцією поки що безрезультатна

Проте «розгалужена корупція» в Україні продовжує залишатися однією з головних проблем, наголошують представники моніторингового комітету. «Затяжна відсутність конкретного прогресу» в антикорупційній боротьбі, а саме — судових переслідувань та тюремних строків корупціонерам — «може потенційно зменшити ефект амбіційних реформ влади і, зрештою, підірвати громадську довіру у політичну та юридичну систему в цілому», говориться в тексті. «Асамблея стурбована тим, що темп боротьби з корупцією занадто повільний, а конкретні результати – дуже обмежені», — констатується в проекті резолюції. Її автори також зауважують: політичні й економічні інтереси представників влади в Україні тісно переплетені між собою, що негативно впливає на громадську думку і може нашкодити боротьбі з корупцією.

Ефективно виявляти хабарників у владі — завдання антикорупційного прокурора. Тому проект резолюції містить заклик до української влади «забезпечити спеціального антикорупційного прокурора достатніми ресурсами для виконання його завдань, включно з відкриттям його представництв у всіх регіонах країни». У документі також наголошується, що вирішальним для боротьби з корупціонерами в Україні є створення спеціалізованого антикорупційного суду.

Дебати та голосування депутатів ПАРЄ щодо проекту резолюції «Функціонування демократичних інститутів в Україні» заплановані на 25 січня.

Джерело: Обозреватель

Комментарии

  1. Platon

    - 23.01.2017 16:23

    Ответить

    Делается вид, что с коррупцией борятся. Фикция. В Рубежном хоть одного коррупционера в рядах государственных и бюджетных организаций привлекли к уголовной ответственности? А поводов более чем достаточно.

Последние новости >>

Последние видео