Омелян заявив про план збудувати Hyperloop у Дніпрі

0

23.02.2018

Потяги майбутнього: у Дніпрі планують збудувати швидкісну залізницю за технологією Hyperloop (Хайперлуп).

Про це повідомив міністр інфрастуктури Володимир Омелян, пише Київtv.

Це творіння Ілона Маска – п’ятий вид транспорту після поїзда, літака, автомобіля та корабля. Диво техніки буде переміщатися в спеціальних трубах зі зниженим тиском зі швидкістю від 500 до 1200 кілометрів на годину.

Проте цей проект занадто масштабний навіть для Маска – і він запропонував реалізувати його ідею кільком групам по всьому світу.

Для розробки та реалізації проекту в Україні створять Центр транспортних інновацій Hype.ua і тестовий майданчик у Дніпрі.

До розробки сучасної технології залучать «Укроборонпром», «Південмаш» і фахівців Національної Академії Наук.

В Україні розглядають варіант як пасажирських, так і контейнерних перевезень.

Приблизна вартість проекту — понад 3,5 мільярда доларів. До його реалізації залучать приватні інвестиції.

Для нашої держави впровадження такого проекту матиме великі переваги. «Це швидкість сполучень, швидкість перевезень, технологічні інновації країни, науковий потенціал, інвестиційна привабливість», – повідомив Іван Огільчин, співзасновник міжнародної корпорації.

«Цього року в нас буде експертна оцінка НАН України, наступного року розпочнемо спорудження тестового майданчику в Дніпрі, де, мабуть, рік-два нам треба буде для відпрацювання технологій. Ми хочемо це зробити на opensource, тобто, щоб максимальна була залученість як винахідників, так підприємств… Наша мета – щоб ті технології, які ми отримаємо під час апробації в Україні, стали базовими для всесвітнього застосування», – заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео