Старобільськ прийняв весняний етап фестивалю української культури та фольклору «Байбак-fest – 2018»

0

25.04.2018

21 квітня в Старобільську відбувся весняний етап обласного відкритого фестивалю-конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest – 2018».

Цей фестиваль-конкурс щосезонно один раз на два роки крокує містами та районами Луганщини.

Наразі в ньому взяли участь майстри декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, виконавці, фольклорні, театральні, музичні, хореографічні колективи, ансамблі народної пісні зі Старобільського, Білокуракинського, Попаснянського, Сватівського, Новопськовського, Троїцького районів та міста Сєвєродонецьк.

Заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик під час перебування в Старобільську зазначила, що «Байбак-fest», організований за підтримки голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, є унікальним фестивалем української культури і фольклору та має позитивним чином вплинути на розвиток народних традицій на Луганщині.

Також вона запросила присутніх відвідати наступні три етапи цьогорічного фестивалю, нагадавши, що наша область є хлібосольною, щирою, гостинною.

Тож, у суботу на центральній площі міста відбулось свято «А весна вже скресла, що ти нам принесла».

Тим часом у фойє районного Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка розташувалась виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Старобільщини. А в самому залі учасники фестивалю взяли участь у конкурсних програмах з обрядових, родинно-побутових дійств, народної пісні, гумору та танцю, музикування тощо.

Протягом дня гості свята мали змогу ознайомитися з різноманітними виробами декоративно-ужиткового мистецтва, скуштувати кулінарні смаколики, відвідати концерт. Крім того, сільські клуби змагалися за звання найгостиннішого куреню.

Наступними естафету проведення фестивалю-конкурсу «Байбак-fest – 2018» приймають Попаснянський (літній етап), Станично-Луганський (осінній) та Новоайдарський (зимовий) райони.

Весняний етап «Байбак-fest – 2018» організовано Луганською обласною державною адміністрацією, Луганським обласним центром народної творчості та Старобільською районною державною адміністрацією.

#ln #луганщина #старобільськ #байбакfest #фестиваль #культура

Джерело: Луганська обласна державна адміністрація

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео