Міністерство з питань окупованих територій хоче ліквідувати статус ВПО в Україні

0

22.01.2018

Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в інтерв’ю «Радіо Свобода», передає Depo.Донбас.

За його словами, ВПО не є проблемою для місцевих громад.

«Вони, навпаки, є підсиленням громад. Це збільшує потенціал громад. Бо досить значна частина людей, які переїхали – це високоосвічені, бізнесмени, активні люди. Тобто сьогодні ми хочемо зробити так, щоб статус ВПО зник на території України. Тобто міністерство якраз створене для того, щоб ліквідувати ВПО», — сказав Гримчак.

Він зазначив, що після ліквідації цього статусу це будуть «просто громадяни України, які приїхали і живуть так, як вони вважають за потрібне».

«У чому проблема сьогодні? У нас є велика проблема, яка стосується не тільки ВПО. У тому числі і трудових мігрантів. Вони не мають права голосу. І ті пропозиції, які пропонуються нашими правозахисниками, не враховують досвід, який мають політики в нашій країні, як у нас цілими автобусами люди їздять і голосують», — зазначив Гримчак.

Він нагадав, що в Україні громадяни голосують на виборах за місцем реєстрації.

«Але у нас реєстрація досить тяжка. Чому? Навіть не стільки зареєструвати, скільки потім позбавити людину цієї реєстрації, якщо вона виїхала. Якщо людина написала, що хоче там виїхати, то тільки через суд. Це ціла проблема. Ми хочемо спростити це. І знову ж таки, підсилюючи здатність громад сьогодні. Це програма прийнята теж Кабміном», — зазначив Гримчак.

За його словами, наразі в Україні офіційно зареєстровано 1,6 мільйона переселенців з Донбасу.

«Цифра постійно змінюється. Умовно, 1,5 мільйона, то це точно. Це тільки ті, хто зареєстрований. Я думаю, що ще десь мільйон, а, може, й всі два, які не зареєстровані», — додав Гримчак.

https://dn.depo.ua/…/ministerstvo-z-pitan-okupovanih-terito…

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео