Майстриня з Луганщини виставить на Закарпатті свою творчість

0

21.09.2017

Живопис на склі

20 вересня о 16.00 год. у виставкових залах музею художниця з Луганщини Ірина Мезеря вперше в Західній Україні представить глядачам свою творчість на виставці «Миттєвості життя», передає «Севердонецк онлайн»

Художниця працює в різних жанрах, серед них пейзажі, натюрморти, широко представлений жанр портрета, картини на релігійні сюжети; є картини за мотивами творів улюблених художників, замальовки у східному стилі та абстрактний живопис. Авторка прекрасно працює з різними фактурами, любить сміливі експерименти, віддає перевагу нетиповому для сучасного живопису матеріалу — склу. В творчому доробку художниці приблизно 100 картин та безліч розписаних сосудів.

Ірина Мезеря народилася 14 січня 1959 року в Луганську. Викладач, кандидат педагогічних наук. До вересня 2016 року — доцент кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який переїхав у Сєвєродонецьк. Авторка монографій, навчальних посібників і численних наукових статей щодо проблем статевого, сімейного виховання дітей і підлітків. Художниця.

Живописом вона захоплюється з дитинства, однак спеціальної освіти не здобула. З 2004-го займається декоративним розписом по склу, використовуючи власну техніку. Поступово від розпису скляних посудин Ірина переходить до живопису. Перша та друга персональні виставки луганчанки відбулися в стінах Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. М. Горького (Art de vivre — «Мистецтво жити» (2008); Est deus in nobis — «І в нас є іскра Божого вогню» (2009). Ці перші спроби пані Ірини представити свої твори на розсуд громадськості були дуже вдалими. Прості люди — луганчани — дуже тепло та з любов’ю сприйняли її творчість, що додало їй віри в себе та свої творчі можливості. Третя персональна виставка «Інтерпретація Реальності у стилі «Ретро Модерн» проходила вже в стінах Луганського обласного художнього музею у 2010 році. Також Мезеря брала участь в багатьох виставках майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва районів області, — повідомляє «Час Закарпаття».

У березні 2012-го у приміщенні Українсько-канадського центру «Відродження» та Луганського обласного об’єднання «Просвіта» відкрилася персональна виставка пані Ірини під назвою «Співпричетність». На цю виставку, відвідуючи об’єднання «Просвіта», завітав відомий політик і громадський діяч Левко Лук’яненко. У «Зошиті вражень» від виставки «Співпричетність» Л. Лук’ненко зазначив: «…Ви користуєтеся оригінальною технікою , яка мабуть є Вашим винаходом. У всякому разі ця техніка цікава, привертає увагу й приносить естетичне задоволення. … Щиро бажаю Вам творчих успіхів».

Художниця нагороджена численними грамотами та подяками за внесок у розвиток культури Луганщини. У лютому 2012 року Ірині Мезері було присвоєно звання «Народний майстер Луганщини».

У листопаді 2013-го відбулась персональна виставка під назвою «Енергія кольору» у історико-краєзнавчому музеї Станиці Луганської.
У червні 2014 року, коли в Луганську розпочався збройний конфлікт, Ірина Мезеря з чоловіком і мамою переїжджають до міста Ірпінь Київської області. На новому місці пані Ірина не припиняє малювати картини. Свій власний біль вона лікує живописом. Так з’являються нові полотна: «Народження Духу», «Опір», «Пані з кицею», «Юдиф», «Віра», «Надія», «Любов», «Загублений Рай», «Усамітнення», «Спогади про літо» та інші. Художниця дуже сумує за виставками, бо то є для Ірини не лише обмін думками з людьми, прагненням дарувати красу, позитивну енергію, а й, у той же час, отримання натхнення для подальшої творчості. Так завжди було у її рідному місті. Не стало винятком і місто Ірпінь, в якому оселилась пані Ірина з родиною. Одного чудового квітневого дня завітала художниця до історико-краєзнавчого музею міста і запропонувала свої роботи. Картини сподобалися й директору музею Анатолію Івановичу Зборовському. Він запропонував провести персональну тематичну виставку до Великодня. Виставка «Символ Віри» відкрилася 8 квітня 2015 року. На ній були представлені 16 картин з релігійної тематики.

Вже восени 2015 року Ірпінський історико-краєзнавчий музей знову запропонував пані Ірині зробити виставку. Експозиція «Краса. Життя. Живопис.», яка була присвячена Дню міста Ірпіня і Луганська відкрилася 11 вересня 2015р.

А навесні 2016 року роботи Ірини Мезері вже змогли побачити в столиці України. У рамках тижнів Луганської області в Києві з 12 квітня по 12 травня 2016 року у стінах Національного музею літератури України пройшла персональна виставка «Символ Віри». За цю виставку художницю нагороджено подякою від Національного музею літератури України.

І знову роботи Ірини Мезері приїхали до рідної Луганщині. Виставка «Шлях до себе. Час. Мрія. Втілення» відкрилася 8 жовтня 2016 р. у стінах Сєвєродонецької галереї мистецтв.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео