«LSK YOUTH»: активна молодь долучається до розвитку регіону

0

29.03.2018

Енергійні та творчі. Кожен з них має мрію змінити світ на краще. Хлопці й дівчата з Лисичанська об’єдналися навколо спільної ідеї: впровадити у життя проект, спрямований на зменшення відтоку молоді з регіону.

Якщо перспектив немає, їх потрібно створювати самим, а не їхати світ за очі у пошуках кращої долі. Саме такий світогляд мають активні учасники молодіжної спільноти «Lsk Youth». Вона заявила про себе зовсім нещодавно, приблизно місяць тому, але вже претендує на увагу з боку представників місцевої, обласної влади, громадських утворень та міжнародних організацій, презентуючи перші власні кроки задля досягнення головної мети.

– Ідея створення подібного молодіжного майданчику з’явилася ще на початку 2017-го, – розповідає Віталій Попович, один з організаторів проекту «Lsk Youth». – Наш пробний проект був дещо іншої спрямованості. Він пройшов у фінальну частину пітчингу за програмою Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку «Active Citizens», але не виграв. Це стало поштовхом для доопрацювання ідеї, яка у кінцевому підсумку перетворилася в «Lsk Youth».

Першим кроком впровадження проекту в життя стало створення сайту https://lskyouth.com.ua/. Враховуючи велику роль інтернету в сучасному світі, саме через власний сайт та розповсюдження інформації в соціальних мережах, організатори спільноти почали долучати до команди активістів молодь. Сьогодні кістяк проекту «Lsk Youth» – це приблизно два десятки юнаків та дівчат, з різноманітними ідеями та захопленнями, якими вони готові поділитися абсолютно з усіма.

– Хтось пише статті чи створює відеоролики, хтось займається музикою, а комусь важливіше поспілкуватися з цікавими людьми і допомогти їм у побуті. Хтось готовий організовувати молодіжні фестивалі чи тематичні заходи. Ми готові підтримати всіх. Для кожного у нас знайдеться місце і час, – зазначає учасник проекту Олександр Рибальченко. – Якщо молодим людям буде цікаво жити і розвиватися в рідному місті, а не їхати у великі міста чи інші країни, місто буде розвиватися разом з ними. Наше завдання – задовольнити цю цікавість молоді саме тут, на Луганщині.

Наразі процес офіційної реєстрації громадської організації ще триває, але команда однодумців вже наповнює сайт новинним контентом та створеними власноруч відеороликами на гострі соціальні теми.

– Готується до виходу четвертий, соціальний ролик від «Lsk Youth», – наголошує Віталій. – Головний його меседж до молоді: відклади смартфон, озирнись навкруги: живе спілкування в рази краще, ніж сидіння в соцмережах. Не відводячи очей від екрану, ти можеш проґавити щось важливе для себе. Це проблема сучасності. Технології віддаляють людей замість того, щоб зближувати. І саме це ми хочемо донести до молоді.

В планах команди «Lsk Youth» є і волонтерська лінія – допомога самотнім людям похилого віку у побутових клопотах.

– Коли їздили робити відеоматеріал в район Пролетарського мосту, ми звернули увагу, що в цьому місці дуже багато людей живуть в дуже жахливих умовах, – розповідає Олександр. – Їм навіть нікому посипати піском доріжку чи сходи. А ось для нас це не важко. І саме про реальну дієву допомогу людям будуть наші наступні соціальні медіапроекти. Як приклади, що молодь може допомагати, і це не важко робити, а навіть цікаво. Щоб інші хлопці та дівчата теж долучалися до добрих справ.

Важливим напрямком своєї роботи активісти «Lsk Youth» вбачають створення вільного простору для розвитку молоді, де юні активні громадяни зможуть займатися наукою, культурою, творчістю. А також – повноцінного ЗМІ, яке буде розповідати про події та робити анонси молодіжних заходів в регіоні.

Власні ідеї, які будуть цікаві молоді та за задумом допоможуть зменшити її відтік з регіону, команда «Lsk Youth» презентувала заступнику голови Луганської обласної державної адміністрації Юрію Клименку та представникам управління молоді та спорту Луганської ОДА. Під час спілкування Юрій Клименко зазначив, що ідея проекту актуальна, і якщо створювати необхідні умови для розвитку молоді, вона працюватиме на майбутнє області.

Шляхи подальшої співпраці щодо реалізації проекту визначені. До кінця березня організаторам потрібно завершити оформлення юридичного статусу «Lsk Youth» та провести презентацію ініціатив на обласному рівні. А далі – стукатися у всі двері, долучати до співпраці інші молодіжні організації області, впроваджувати в життя ідеї розвитку молоді Луганщини.

Источник: http://vistilug.com.ua/…/1890-lsk-youth-aktivna-molod-dolu…/

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео