Леніна у Марківці змінив Цибуліно

0

13.04.2018

Трохи офіційної історії про марківську цибулю.

В 1907 році марківський бідняк Аврам Онопрієнко виростив надзвичайно гарну цибулю. 50 вінків цієї городини купив у нього лікар Зайцев і повіз в Париж, аби представити на сільськогосподарській виставці. В результаті цибуля сорту «Марківська» отримала золоту медаль та набула світової слави. Потім її експонували на інших виставках, в тому числі на всесвітньовідомій виставці 1912 року.

З 1907 року марківська цибуля експортувалася до Англії та Німеччини. Для Англії пакували крупну цибулю в стандартні мішки по 40 кг, для Німеччини — середньо стандартну по 30 — 40 кг. Від його реалізації селяни мали значні прибутки. Так, в селі 1 фунт цибулі коштував 2 — 3 копійки, а пуд — 40 копійок. На той час це були пристойні гроші. Вирощування цибулі давало суттєвий прибуток селянам і в наступні роки (в тому числі за рахунок експорту до Куби), тому й на сучасному гербі Марківки не міг бути не присутній цей овоч.

Тепер трохи інформації з Вікіпедії про самого Цибуліно та його друзів з лівими ідеями.

Приго́ди Цибулі́но (італ. Le avventure di Cipollino) — казкове оповідання італійського письменника Джанні Родарі1951 р. Оповідання розповідає про пригоди казкових овочів, про боротьбу Цибуліно та його друзів проти принца Лимона та синьйора Помідора.

Основним сюжетом оповідання є боротьба звичайних овочів проти «найкращих» фруктів, таких як Синьйор Помідор, Герцог Мандарин, барон Апельсин та інших. Основне протистояння розгортається навколо оселі бідного кума Гарбуза, яку забрав собі Синьйор Помідор. На поміч Цибуліно приходять інші овочі, однак всі вони потрапляють до в’язниці. Там вони знайомляться з іншими овочами, зокрема Цибуліно зустрічає свого старого, вже багато років ув’язненого батька. Організувавши втечу за допомогою кротів, Цибуліно і його друзі стають на чолі повстання овочів, котрі скидають уряд Принца Лимона і виганяють «експлуататорів». Протистояння бідних овочів та їхніх експлуататорів, на думку авторів Вікіпедії, є алегорією розвитку лівих ідей у суспільстві та протистояння суспільних класів.

Джерело: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1878089252236219&id=100001054887699

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео