У місті Рубіжному викрито кіберзлочинця

0

11.02.2019

31 січня 2019 року Рубіжанським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури направлено обвинувальний акт до Рубіжанського міського суду за обвинуваченням жителя м.Рубіжне у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, ч.2 ст.361-1 КК України (створення з метою збуту та збут шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу електро-обчислювальних машин (комп’ютерів). (Джерело: http://rmr.gov.ua)

Досудовим розслідуванням було встановлено, що в середині жовтня 2018 житель м.Рубіжне, який має навички у сфері  програмування та роботи з програмним забезпеченням, створив та збув шкідливий програмний засіб «Стіллер», призначений для несанкціонованого втручання в роботу електро-обчислювальних машин (комп’ютерів), шляхом збирання логінів та паролів від сайтів, які збережені на його комп’ютері.

З метою збуту зазначеного програмного забезпечення, особа розмістила оголошення на одному з Інтернет-форумів, про створення та продаж шкідливого програмного засобу «Стіллер». Всі подальші дії з купівлі-продажу здійснювались через месенджер «Телеграм».

Небезпечність даного програмного забезпечення проявляється в тому, що «Стіллер» здійснював прихований від власника доступ до збережених в браузері логінів та паролів та зберігав їх у текстовий файл, який згодом відправлявся на окремий сервер, що знаходився у розпорядженні обвинуваченого, що надавало можливість доступу до необхідної йому інформації, її подальшого опрацювання, зміни тощо.

Обвинувачений повністю визнав свою вину у вчинених ним кримінальних правопорушеннях.

На теперішній час обвинувальний акт відносно даної особи перебуває на розгляді в суді.

Додатково: санкція ч.2 ст.361-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео