Енергосистема Луганщини ледь не «впала» через пожежу на рубіжанському хімзаводі

0

12.04.2018

Раптове падіння напруги, аварійні відключення декількох ЛЕП та знеструмлення – 11 квітня, це відчули споживачі по всій підконтрольній території Луганської області, повідомляє ЛЕО. Через значну раптову зміну електроенергетичних показників енергосистема Луганської області ледь не «впала» та ледь не опинилася в режимі «енергоострова».
Причиною аварійної ситуації стала пожежа на території хімічного заводу «Рубіжанський Краситель» — загорівся силовий трансформатор на підстанції «Донецька», що перебуває на балансі ТОВ «Рубіжанський Краситель». Через це в 11:47 аварійно відключилась ПЛ 110 кВ «Рубіжна – Донецька» та відбулося короткочасне падіння напруги в усій енергосистемі.
Пожежникам вдалося загасити вогонь в 14:18. Для цього також довелося відключити лінію електропередачі «Ювілейна – Рубіжна». Наразі обгоріла підстанція не працює.
Споживачі могли відчути падіння напруги завдяки використанню бар’єрних пристроїв – це призвело до вимкнення побутової техніки. Відомо, що падіння напруги було помічено в Лисичанську, Рубіжному, Старобільську, на Луганській теплоелектростанції (м. Щастя), тобто, в різних частинах підконтрольної території Луганської області.
Відзначимо, що через вразливість з’єднання енергосистеми Луганщини з ОЕС України, фактично кожен такий ексцес є небезпечним та може призвести не тільки до повного блекауту в прифронтовому регіоні, а й до більш системних негативних наслідків.
****
Нагадаємо, що Луганське енергетичне об’єднання з грудня 2016 року намагається здійснювати господарську діяльність в зоні бойових дій в умовах відсутності фінансування. НКРЕКП відбирає всі кошти в підприємства в рахунок погашення боргів перед держпідприємством «Енергоринок». На додачу, з лютого 2017 року рахунки ЛЕО арештовані Державною виконавчою службою – теж через борги перед ДП «Енергоринок».
Внаслідок цього існують великі труднощі з виплатою навіть найменшої зарплатні, що отримують кваліфіковані спеціалісти за свій триденний робочий тиждень, на який підприємство було змушене перейти з лютого 2017 року. З серпня 2017 року не сплачується ЄСВ, що позбавляє працівників соціального пакету, стажу та лікарняних. Вже звільнились та поїхали з Луганщини майже 600 фахівців.
Немає грошей ні на паливо для виїздів бригад, ні на ремонтні матеріали.
Не вдалося підготувати електромережі Луганщини до осінньо-зимового періоду, через що при найменшій негоді, дощі чи вітру, тисячі споживачів на тривалий час залишаються без світла.
Вже зараз виникли значні труднощі з обслуговуванням підстанцій та електромереж – через відсутність медоглядів, через неможливість організації безпечної експлуатації автотранспортних засобів та спецмеханізмів.
Парадокс в тому, що Держава карає луганських енергетиків за борги підприємства, що виникли якраз завдяки наказам, постановам, вимогам високопосадовців. Ці борги — борги комунальників, державних підприємств, борги споживачів з «ЛНР» — що отримували електрику фактично безоплатно через дії та бездіяльність чиновників з високих київських кабінетів.
Така ситуація може призвести до страшного техногенного та соціально-економічного колапсу на території Луганщини.
Лише об’єднавшись, ми матимемо шанс на виживання.

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео