Друзі чекають на допомогу!

0

21.11.2018

Вулиці Рубіжного вкрилися шаром снігу й з цієї нагоди еколого-натуралістичний відділ Комплексу позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом звертається до мешканців нашого міста: «Допоможіть птахам – нагодуйте їх взимку!» ( За матеріалами http://rmr.gov.ua)

Щорічно у листопаді розпочинається Всеукраїнська природоохоронна акція «Годівничка», яка триватиме протягом зими. Головна мета Акції – виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття нашої країни, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни.

У нашому місті традиційно зимує велика кількість птахів. Синиці, горобці і голуби — найпоширеніші. Саме цим «крилатим друзям» дуже потрібна наша допомога в холодну пору року.

Чим і як часто треба годувати птахів, а головне, що не слід давати пташкам?

Оптимальна висота, на яку варто вішати годівницю 1 — 1,5 метра. Орнітологи  розповідають, що годівниці краще всього вішати в дворах чимдалі від вікон, тому що сусідство з шумними пернатими може стати проблемою для деяких людей. Також уникайте вішати їх близько від доріг.

Голуби вважають за краще клювати насіння із землі, а ось горобці і синиці — з годівниці. Проте годівнички для цих видів крилатих мають бути різними. Горобцям підійдуть класичні фанерні будиночки з дахом і без стінок, а синицям краще робити годівниці з пластикових пляшок з діркою (головне, щоб краї прорізу не були занадто гострими). Річ у тому, що горобців значно більше і вони здатні залишити синиць без підгодівлі. У годівницю з підвішеної на мотузочок пластикової пляшки горобці забираються неохоче — вона розгойдується. А ось для синиць, звиклих балансувати на тонких гілочках, така годівничка буде ідеальною. Основною підгодівлею для усіх трьох представників пернатих є звичайне насіння соняшнику. Але стежте, щоб воно було не солоним і не смаженим! Корисним буде насіння гарбуза і щільні вівсяні пластівці. Так само горобці, голуби і синиці люблять клюнути несолоне сало і заморожену олію.

Протипоказано давати птахам крихти чорного хліба — він може викликати отруєння у пірнатих. А ось крихти підсушеного білого хліба будуть «крилатим друзям» до смаку. Важливо пам’ятати, що краще давати саме підсушений хліб.

Минулого року під час акції в усіх навчальних закладах проводилась широка просвітницька робота серед дітей та юнацтва  —  вікторини, конкурси віршів, оповідань, малюнків про птахів та  години спілкування. Також  створювалися годівниці, які були розміщені на деревах і протягом зими наповнювались кормом. І все це для того, щоб ознайомити дітей із різноманітністю зимуючих птахів і, звичайно, підтримка (годування) птахів в зимовий період.

Ми запрошуємо учнів усіх навчальних закладів та жителів міста взяти участь в акції «Годівничка».

Нагодуйте птахів взимку!

А.С. Мєняєва, завідувач відділу КПР

еколого-натуралістичного та спортивного напрямків

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео