Понад 60% переселенців не знають про процедуру голосування на президентських і парламентських виборах на новому місці | Рубежное News

Понад 60% переселенців не знають про процедуру голосування на президентських і парламентських виборах на новому місці

0

10.04.2019

63% внутрішньо переміщених осіб не знають про процедуру голосування за місцем переміщення на президентських і парламентських виборах, ідеться у звіті Національної моніторингової системи щодо соціально-економічних характеристик ВПО, їхніх домогосподарств, а також про виклики, з якими вони стикаються. (Джерело: https://ua.interfax.com.ua).

Згідно зі звітом лише 29% опитаних переселенців знають про процедуру голосування за місцем переміщення на президентських і парламентських виборах, а 8% не відповіли на запитання.

Також 41% переселенців відповіли, що мають намір голосувати на чергових виборах президента і парламентських виборах, 36% не планують голосувати, 22% — не знають, 1% не відповіли на запитання.

Серед причин, через які ВПО не голосуватимуть на президентських і парламентських виборах, названо такі: як переселенець не маю права голосу — 48%, не вірю у вибори й не вірю владі — 17%, я не знаю, як голосувати за місцем переміщення — 11%, ніколи не цікавився виборами — 10%, немає кандидатів, за яких можна проголосувати — 7%, немає часу — 2%, з релігійних міркувань — 1%, інше — 1%, а 3% не відповіли на запитання.

Щодо місцевих виборів, то 56% респондентів відповіли, що голосували б на таких виборах за своїм місцем проживання, якби була така можливість, 21% — не брали б участі, 19% — не знають, 4% — не відповіли на запитання.

Моніторинг проводила Міжнародна організація міграції у співпраці з центром «Соціальні індикатори» в жовтні-грудні 2018 року в усіх областях України, підконтрольних українському уряду. Зокрема, 4044 внутрішньо переміщених осіб було опитано за допомогою телефонного інтерв’ю, 2403 — методом особистого інтерв’ю. Крім того, в листопаді-грудні 2018 року методом особистого інтерв’ю було опитано 3962 особи, які перетинають лінію розмежування.

Національна моніторингова система (НМС) проводиться Агентством ООН з питань міграції (МОМ) у партнерстві з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Міністерством соціальної політики для регулярного збору, опрацювання та поширення інформації про ситуацію у сфері переміщення. НМС діє в Україні в рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», який покликаний сприяти самозайнятості та мікропідприємництву ВПО та людей, постраждалих від конфлікту, посилювати соціальне згуртування та розвиток громад, збирати достовірні дані щодо ситуації та потреб ВПО, а також підтримувати державні установи, що здійснюють реєстрацію переміщених осіб.

Комментарии

Последние новости >>