50 км/год не межа: про штрафи за перевищення швидкості | Рубежное News

50 км/год не межа: про штрафи за перевищення швидкості

0

01.02.2018

1 січня 2018 року почалася нова ера для українських автомобілістів: набула чинності постанова Кабміну про обмеження руху в містах з 60 до 50 км/год – відповідно до європейської практики, повідомляє телеканал «Інтер».

Крім обмеження швидкості, були прийняті й інші зміни: посилення покарання за неправильну парковку, видача перших прав на 2 роки. «Що стосується інших широко анонсованих нововведень – драконівських штрафів автоматичної фотофіксації, коридору перевищення швидкості в 10 кілометрів замість 20-ти, – Верховна Рада за них ще не проголосувала. Тому поки що все залишається так, як є».

Фахівці відзначають, що навіть прийняті зміни до ПДР вимагають доопрацювання. За словами адвоката Ксенії Проконовой, незважаючи на нововведення, до Кодексу адміністративних правопорушень до цих пір не внесені санкції. Тому не можна говорити про те, що вони працюють повністю. «Була обмежена швидкість руху в місті до 50 км/год, по-старому цей коридор – 20 км/год. Тобто, якщо ви їдете зі швидкістю 69 км/год, то вас штрафувати не будуть», – пояснює адвокат.

Багато питань залишається і щодо вимоги передавати документи поліцейським, зупиняти машини для контролю тверезості водія, фіксувати порушення, як пропонують у законопроекті, «будь-якою відеотехнікою». «Будуть сидіти в кущах, як раніше, вимірювати там швидкість. У них на складах є близько 170 лазерних вимірювачів швидкості «ТруКам» (TruCam), які після ДАІ залишилися», – вважає Володимир Караваєв, правозахисник в області дорожнього руху.

Подробиці про складну ситуацію на українських дорогах і про те, що експерти пропонують для вирішення проблеми, – у сюжеті програми «Ранок з «Інтером» – https://youtu.be/esH2Skkn16k

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео