Українці можуть не сплачувати штрафи за порушення ПДР | Рубежное News

Українці можуть не сплачувати штрафи за порушення ПДР

0

06.01.2017

Враховуючи судову практику та зважаючи на зміни у законодавстві, що не завжди доведені до логічного завершення і мають певні недоліки та потребують ряду доопрацювань – штрафи, що виписуються патрульними на місці зупинки транспорту можуть бути оскаржені. Причиною такого наслідку є порушення процедури розгляду справи.

Справа у тому, що виписуючи штраф на місці зупинки транспортного засобу працівник поліції вже порушує правила розгляду справи.
Верховна Рада, змінивши редакцію ст.258 КУпАП, надала право новим патрульним не складати протоколи за порушення ПДР, а одразу виносити постанови на місці зупинки транспортного засобу.
При цьому, зміни не внесли у суміжні статті КУпАП, що і дало можливість подавати скарги до суду.

Так, словосполучення «на місці вчинення правопорушення» та «за місцем його вчинення» мають різний правовий зміст, про що йдеться у рішення КСУ від 26.05.2015 року.  «За місцем його вчинення» вказує на місцезнаходження органу, що уповноважений розглядати справі про адміністративне правопорушення.

Тобто, згідно ст. 283 КУпАП, посадова особа спочатку розглядає справу про правопорушення  а потім виносить постанову по суті. Це означає, що при розгляді справи повинні бути вивчені докази, покази свідків, представлення сторони адвокатом та інше. Якщо така процедура не дотримана – постанова вважатиметься такою, що не має законної сили.

Без виключення, справа про порушення ПДР має розглядатися лише у приміщенні відповідного уповноваженого органу.

Попередньо, такий висновок можна зробити із аналізу законодавства, що регулює дані відносини.

Джерело: vechirniykiev.com

Комментарии

Последние новости >>

Последние видео